Klub Bokserski "SZCZĘŚLIWICKA" w Warszawie (dawniej Ogrodowa)

Trenerzy


GRZEGORZ NADOLSKI

Urodzony w 1954 roku w Warszawie. Boks uprawiał w latach 1968-1972 w warszawskiej Gwardii pod kierunkiem nieżyjącego już trenera Wiktora Szulca, tocząc kilkadziesiąt walk w kategorii juniorów. W latach 1977-1981 studiował w Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku nauczycielskim.
W trakcie studiów ukończył 2-letnią specjalizację instruktorską w boksie pod kierunkiem dr Dariusza Duriasza, następnie jako absolwent również 2-letnią specjalizację trenerską pod kierunkiem dr Wiktora Nowaka. Bezpośrednio po studiach w 1981 roku zaczął pracować w sekcji bokserskiej warszawskiej Gwardii jako trener juniorów. Wtedy trenerami sekcji bokserskiej byli Michał Szczepan, Tadeusz Walasek, Wiktor Szulc, Mieczysław Pastuszak, Wieńczysław Kosinow, Andrzej Skowroński. Od każdego z nich zbierał cenne uwagi i podpatrywał ich warsztat trenerski. Wychował wielu juniorów, którzy zdobywali medale Mistrzostw Polski  i Gwardyjskiego Pionu Sportowego (wówczas najsilniejszego w Polsce). Kilku z nich było również reprezentantami klubu w rozgrywkach I ligi bokserskiej. Najbardziej znanym jego wychowankiem jest Marcin Pawlak dwukrotny medalista Mistrzostw Polski, reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy Juniorów  w Gdańsku i meczach międzypaństwowych. Obecnie instruktor boksu i sędzia bokserski.
W 1991 roku z powodu redukcji etatów przeszedł do innej pracy. W 1998 roku postanowił ponownie podjąć szkolenie na własną rękę tym razem w formie boksu rekreacyjnego – bez dotacji, działaczy, kierowników, prezesów oraz tego charakterystycznego dla klubów policyjnych i wojskowych
„słuchajcie, wicie, rozumicie".

SEBASTIAN NEC
Urodzony w 1982 roku w Warszawie. Uprawia boks od 1998 roku pod okiem trenera Grzegorza Nadolskiego, a również swojego ojca Zbyszka Neca byłego zawodnika Polonii W-wa wychowanka trenera Macieja Mizerskiego. Absolwent Politechniki Warszawskiej, skoczek spadochronowy. Od 2002 roku sędzia boksu amatorskiego, od 2011 roku klasy międzynarodowej AIBA. W 2010 roku zdobył uprawnienia instruktora boksu po odbytym kursie w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie w Warszawie.